کرکره اتوماتیک چیست


کرکره اتوماتیک

امروزه با کم رنگ تر شدن فعالیت های فیزیکی در کار ها و نیز نقش تکنولوژی در زندگی روزمره مردم و همچنین اهمیت زمان در انجام وظایف و مسئولیت های افراد کرکره اتوماتیکیکی از مرسوم ترین محصولاتی است که در مکان های عمومی و خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تیغه ها ضمن باز و بسته شدن آسان دارای سطح ایمنی بالایی نیز می باشد که علاوه بر زیبایی و مدرن بودن کاربردهای مختلف دارد که به رایج ترین آن می پردازیم.
1(مراکز تجاری و اداری. 2) پارکینگ منازل و کرکره مغازه‌ها و مراکز صنعتی. ویژگی های این کرکره ها عبارتند از: دو جداره 2 پل از نوع بی صدا بدون نا خالصی، جنس آلومینیوم، با مقاومت بالا رنگ الکترواستاتیک قالب ترک کوره ای مقاوم در برابر آفتاب و تغییرات آب و هوایی، وزن 7.5 کیلوگرم در هر متر مربع و به ارتفاع 8 سانتیمتر.
کرکره اتوماتیک پلی کربنات:
این تیغه از مواد پلی کربنات با مقاومت مکانیکی بسیار بالا و مقاوم در برابر ضربه در رنگهای متنوعی از جمله دودی، سبز، مسی، آبی، برنز ودودی... ساخته می شوند. ویژگیهای این نوع کرکره اتوماتیک آنها را بسیار محبوب ساخته است چراکه دارای ویژگی های منحصر به فردی میباشند که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.
1. دارای مقاومت بسیار بالایی میباشد و از آلومینیوم و در مواردی حتی از فولاد MPA 60 مقاوم تر است.
2. در مقایسه با سایر کرکره اتوماتیک ها بیشتر ین ضریب ایمنی در برابر سرقت و خرابکاری را دارا ست و انواع مختلف آن دارای تاییدیه امنیتی از پلیس پیشگیری نیروی انتظامی میباشد.
3 قابلیت اضافه کردن خطوط رنگی مطابق با طراحی محل نصب
4. به دلیل وجود نوار لاستیکی به هیچ عنوان هنگام رول شدن روی تیغه ها خط نمی افتد
5. بااینکه دمای ذوب تیغه های شفاف پایین تر از آلومینیوم است ولی به علت خاصیت ضد شعله وری تیغه های شفاف فوق در برابر حرارت و آتش سوزی مقاومت فوق‌العاده ای از خود نشان می دهد و در صورت آتش سوزی از سرایت حریق جلوگیری می کند
6. ضد اشعهUV
7. قابل شستشو
8. در هیچ شرایط آب و هوایی اکسید نمی شود
9. امنیت بالا
10. مزیت تبلیغات: به این معنی که وقتی بانک یا صرافی و یا فروشگاه بسته است می تواند به عنوان یک تابلوی تبلیغاتی برای کار شما باشد.
عواملی که بر قیمت تیغه های پلی کربنات تاثیر گذار است عبارتند از: کیفیت و برند مواد اولیه آن، ضخامت تیغه شفاف و وزن هر متر مربع آن ودر نهایت جنس لوله ویا زوار بین تیغه ها و رنگ آن.
بیشترین کاربرد این قبیل کرکره اتوماتیک در مراکز تجاری و اداری، بانکها و صرافی ها و منازل و مغازه ها است. اجزای اصلی تشکیل دهنده کرکره اتوماتیک که بسته به نوع کاربرد وقیمت متفاوت است عبارتست از:1. موتور ساید که در قسمت طرفین کرکره اتوماتیک نصب می شود. 2. موتور توبلار که بصورت لوله ایی بوده و طولی برابر 50 -60 سانتیمتر دارد، ضد سرقت می باشد و در کشور ما بسیار رایج شده است.
3. تیغه آلومینیوم که قابلیت اکسترود شدن را دارد. این تیغه دو جداره و 2 پل از نوع بی صدا و بدون نا خالصی است.
4. (پل انحنا -5.) شفت که از جنس آهن است 6. اندکپ و بلبرینگ که از جنس آهن نمره 8 و 11 می باشد، اندکپ از اجزای اصلی کرکره اتوماتیک می باشد. یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده کرکره اتوماتیک صفحه پلیت است که از جنس آلومینیوم بوده و هر چقدر مرغوب تر باشد عملکرد سایر لوازم کرکره اتوماتیک بهتر بوده و عمر مفید بیشتر ی خواهد داشت.
8. ریل: از جنس آلومینیوم سخت کاری و آنادایز شده قابل تعویض با کارکرد روان و کاملا بی صدا همراه لاستیک صدا گیر، رنگ ریل ها معمولا هم رنگ تیغه ها انتخاب می شود
9. درزگیر؛ از نوع جاروب صنعتی بوده و وظیفه آن از بین بردن صدای برخورد تیغه با ریل است؛ و در نهایت اهرم که از جنس فلز می باشد. در زمان قطعی برق از اهرم خلاص کن مخصوص کرکره اتوماتیک برای باز و بسته کردن می توان استفاده کرد.

به تیغه هایی که از طریق ریموت کنترل و بصورت اتوماتیک کنترل می شود کرکره اتوماتیک نیز گفته می شود که موارد استفاده شان را در بالا به تفسیر خدمت شما گرامیان معرفی نمودیم.
نوشته شده توسط مدیر | رپورتاژ آگهی
| next page | next page